Bölüm Başkanından

Merhaba,

İletişim ve Tasarımı Bölümü, Üniversitemizin İletişim Fakültesi bünyesinde 2001-2002 eğitim-öğretim yılında kurulmuştur. Bugüne kadar her biri birer gurur kaynağı 334 mezun veren Bölümümüz, halen 283 öğrencimiz ve alanlarında uzman, genç, dinamik ve güçlü akademik kadromuz ile yola devam etmektedir.

İletişim ve Tasarımı Bölümü; iletişim, tasarım ve teknoloji kavramlarını harmanlayan, iletişim ortamlarında teknoloji kullanımını tasarım bilgi ve becerisiyle birleştire­rek kuruluşların ve markaların politika ve stratejileri doğrultusunda etkili mesaj hazırlama, tasar­lama, sunma yetkinliklerine sahip iletişim tasarımcıları yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimizin, marka iletişiminin tüm aşamalarına yön verecek nitelikte mesleki donanıma sahip birer iletişim tasarımcısı olmasını hedefliyoruz.

Sevgili üniversite adayları; öncelikle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılar diliyor, içinizde iletişimi tasarlamayı hedefleyenleri Bölümümüz öğrencileri olarak aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. 

2020-2021 eğitim öğretim yılında aramıza katılacak olan yeni öğrencilerimize bugünden hoş geldiniz derken, günün koşullarına ve geleceğin beklentilerine cevap veren iletişim tasarımcıları olma yolunda sizlere her türlü desteği sunacağımız sözünü de şimdiden veriyorum.   

Unutmayın, meslek sahibi olmak hayal değil, hayaliniz mesleğinizle geleceği inşa etmek olmalıdır.

İletişim ve Tasarımı Bölümü'nün tüm öğretim elemanları adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Gilman Senem GENÇTÜRK HIZAL

İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı